Jak o kimś zapomnieć…

0
Jak o kimś zapomnieć

Ach, miłość… Potrafi być tak cudowna, a jednocześnie tak bolesna. Gdy serce pragnie kogoś, z kim nie możemy być, wydaje się, że świat się wali. Przechodziłam przez to i wiem, jak ciężko jest zebrać swoje myśli i emocje. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami kilkoma sprawdzonymi sposobami, które pomogły mi przetrwać ten trudny czas i odnaleźć siebie na nowo. Jak zapomnieć o kimś z kim nie można być? Oto moje wskazówki!

Jak zapomnieć o kimś z kim nie można być

1. Daj sobie czas na żałobę

Zacznijmy od podstaw: pozwól sobie odczuwać. To absolutnie normalne, że serce boli. Nie tłum emocji, bo to tylko wydłuży proces. Płacz, krzycz, pisz w dzienniku – cokolwiek, co pomoże Ci wyrzucić z siebie ból. To pierwszy krok do uzdrowienia. Wiem, że brzmi to trochę strasznie, ale uwierz mi, to jest jak oczyszczenie po burzy.

2. Odcięcie się od źródła bólu

Wiem, jak kuszące może być sprawdzanie ich profilu na Instagramie czy wysyłanie SMS-ów, ale prawda jest taka, że musisz się od tego odciąć! Zablokuj ich na mediach społecznościowych, usuń numer telefonu. To brutalne, ale skuteczne. Pomyśl o tym jak o detoksie. Bez tego nie zaczniesz zdrowieć.

3. Znajdź nowe pasje

Kiedy moje serce było złamane, zaczęłam uczyć się gotować. To była moja terapia – odkrywanie nowych przepisów, tworzenie czegoś własnymi rękoma. Znajdź coś, co Cię fascynujee. Może to być sport, sztuka, taniec. Cokolwiek, co pomoże Ci skupić się na czymś innym niż ból. Zajmij swoje myśli, a zobaczysz, że stopniowo będzie łatwiej.

4. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają

Przyjaciele i rodzina to skarby, które w takich chwilach są nieocenione. Nie bój się prosić o pomoc. Spędzaj czas z ludźmi, którzy Cię kochają, którzy potrafią wysłuchać i wesprzeć. To nie czas na bycie samotnym wilkiem. To czas na odbudowanie siebie w towarzystwie tych, którzy są dla Ciebie ważni.

5. Przestań idealizować

Zdaję sobie sprawę, że gdy kogoś tracimy, mamy tendencję do idealizowania tej osoby. Przypomnij sobie jednak wszystkie powody, dla których ta relacja nie miała przyszłości. Spójrz na sytuację obiektywnie. Napisz list, w którym wypiszesz wszystkie rzeczy, które były złe. Czytaj go za każdym razem, gdy zaczynasz tęsknić.

6. Skup się na swojej przyszłości

Planuj, marz i dąż do swoich celów. To może brzmieć jak banał, ale uwierz mi, to działa. Zamiast skupiać się na przeszłości, zacznij myśleć o przyszłości. Kim chcesz być? Co chcesz osiągnąć? Wizualizacja swoich marzeń pomoże Ci przejść przez trudne chwile.

7. Skorzystaj z pomocy profesjonalnej

Nie bój się sięgnąć po pomoc profesjonalisty. Terapia może być niesamowicie pomocna w procesie leczenia złamanego serca. Pamiętaj, że dbanie o zdrowie psychiczne jest równie ważne jak dbanie o zdrowie fizyczne.

Jak zapomnieć o kimś z kim nie można być

Podsumowanie

Jak o kimś zapomnieć, z kim nie możemy już (niestety) być, to proces pełen wzlotów i upadków. Pamiętaj jednak, że jesteś silniejsza niż myślisz. Przeszłam przez to i wiem, że Ty też dasz radę. Otaczaj się miłością, dawaj sobie czas, znajdź nowe pasje i nie bój się prosić o pomoc. Każdy dzień to nowa szansa na odbudowanie siebie. Wierzę w Ciebie i trzymam kciuki za Twoje szczęście!