Roksana Węgiel: wiek, wzrost, waga, kariera

0

Roksana Węgiel to niezwykle utalentowana polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, która błyskawicznie zdobyła serca publiczności swoim talentem i charyzmą. Urodzona 11 stycznia 2005 roku w Jaśle, już jako trzynastolatka podbiła serca widzów, zwyciężając w pierwszej edycji programu The Voice Kids w 2018 roku a aktualnie udowadnia, że marzenia naprawdę się spełniają! Poznajcie bliżej tą uzdolnioną artystkę.

Roksana Węgiel: Wiek

Roksana Emilia Węgiel-Mglej, znana szerzej jako Roxie lub Roxie Węgiel, ma 19 lat (są to dane z 2024 roku).

Roksana Węgiel: Wzrost

Wokalistka osiąga około 160 cm wzrostu.

Roksana Węgiel: Waga

Szczegóły dotyczące wagi nie są publicznie znane ale szacuje się, że waży około 55kg.

Zaczarowany Start: The Voice Kids

Jej przygoda z muzyką zaczęła się na dobre, gdy jako trzynastolatka wzięła udział w pierwszej edycji programu The Voice Kids w 2018 roku. Pamiętam, jak oglądałam jej przesłuchanie w ciemno – ta dziewczyna miała w sobie coś magicznego. Nie tylko swoim głosem, ale i charyzmą przyciągnęła uwagę wszystkich. Zwycięstwo w tym programie było tylko początkiem jej wspaniałej kariery.

Sukces na Eurowizji Junior

Roksana nie poprzestała na jednym triumfie. Już w 2018 roku reprezentowała Polskę na 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, wykonując energetyczny utwór „Anyone I Want To Be”. Ten występ był absolutnie fenomenalny! Zajęła pierwsze miejsce, co uczyniło ją międzynarodową gwiazdą i pierwszą Polką, która wygrała ten konkurs.

Kariera muzyczna w rozkwicie

Roksana wydała dwa albumy studyjne: „13” (2018) i „Loch Ness” (2019). Oba zdobyły status platynowych płyt, co jest niesamowitym osiągnięciem, zwłaszcza dla tak młodej artystki. Jej muzyka to mieszanka popu, z nutą nowoczesnych brzmień, która idealnie trafia do młodej publiczności. Sama mam kilka jej piosenek na swojej playliście i muszę przyznać, że jej talent jest niezaprzeczalny.

Nagrody i wyróżnienia

Roksana zdobyła wiele prestiżowych nagród, które tylko potwierdzają jej fenomenalny talent. Wśród nich są MTV Europe Music Awards, Telekamery oraz Bursztynowy Słowik. Te nagrody nie tylko cieszą, ale również motywują do dalszej pracy nad sobą i swoją twórczością.

Pasje poza muzyką

Czy wiedzieliście, że Roksana jest także utalentowaną tancerką? Wzięła udział w trzeciej edycji programu tanecznego „Dance Dance Dance”, gdzie zajęła drugie miejsce. Jestem pełna podziwu dla jej wszechstronności. W 2023 roku dołączyła również do grona jurorów w programie „The Voice Kids”, gdzie z pewnością inspiruje młodszych uczestników swoim przykładem.

Prywatne życie i zaangażowanie społeczne

Roksana jest nie tylko wspaniałą artystką, ale również osobą o wielkim sercu. Angażuje się w różnorodne akcje społeczne i chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym z fanami na mediach społecznościowych. Jest aktywna na Instagramie, gdzie możecie śledzić jej codzienne życie i zobaczyć, jak spędza wolny czas. Uwielbia muzykę pop i R&B, a jej idolami są Beyonce i Rihanna. Sama marzę o tym, by pewnego dnia zobaczyć ją na wspólnej scenie z jedną z tych div.

Ciekawostki o Roksanie

  1. Jest właścicielką uroczej rasy shih tzu o imieniu Maks.
  2. W 2019 roku została odznaczona Brązowym Medalem Zasługi dla Młodzieży.
  3. Jej pasja do muzyki zaczęła się od tańca, co doskonale widać w jej energetycznych występach.

Roksana Węgiel to prawdziwa perła polskiej sceny muzycznej. Jej talent, determinacja i wszechstronność sprawiają, że jestem przekonana, iż czeka ją jeszcze wiele sukcesów. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać jej muzyki, gorąco zachęcam – na pewno się nie zawiedziecie!