Piotr Woźniak Starak

0

Piotr Woźniak Starak – polski producent filmowy i przedsiębiorca, urodzony 10 lipca 1980 roku w Warszawie, zmarł tragicznie 18 sierpnia 2019 roku w Fuledzie. Jego życie było nie tylko pełne sukcesów zawodowych, ale także bogate w pasje i zaangażowanie społeczne.

Piotr Woźniak Starak: Wiek

Ile lat ma Piotr Woźniak Starak? Przyszedł na świat 10 lipca 1980 roku, co oznacza, że w chwili swojej tragicznej śmierci miał zaledwie 39 lat.

Piotr Woźniak Starak: Życiorys

Piotr Woźniak Starak ukończył studia w dziedzinie komunikacji na bostońskim Emerson College oraz grafiki na Parsons School of Design w Nowym Jorku. Jego pasja do filmu rozkwitła w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbył staże w renomowanych agencjach reklamowych – McCann Worldwide i Young & Rubicam. Po 11 latach pobytu za oceanem, wrócił do Polski w 2005 roku.

W Polsce, Piotr Woźniak Starak pracował przy produkcji różnorodnych projektów filmowych, takich jak film „Strajk” w reżyserii Volkera Schlöndorffa czy serial „Oficerowie” w reżyserii Macieja Dejczera. W 2008 roku założył własne przedsiębiorstwo producenckie, Watchout Production, które szybko zdobyło uznanie w branży filmowej. Jego firma zrealizowała m.in. „Big Love” w reżyserii Barbary Białowąs, a także „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, który okazał się ogromnym sukcesem, przyciągając ponad 2,2 miliona widzów.

Piotr Woźniak Starak: Wiki

Jako producent filmowy, Piotr Woźniak Starak zdobył uznanie za projekty takie jak „Bogowie” i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej„. Jego firma, Watchout Studio, realizowała także reklamy dla znanych marek, w tym PKO BP, Circle K i UPC. Piotr Woźniak Starak zmarł tragicznie 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno k. Giżycka na Mazurach, po wypadku na motorówce. Więcej informacji dostępnych jest na Wikipedia.

Piotr Woźniak Starak: Śmierć

Tragiczny wypadek, który pochłonął życie Piotra Woźniak Staraka, miał miejsce na jeziorze Kisajno. Po pięciodniowych poszukiwaniach, 22 sierpnia 2019 roku znaleziono jego ciało w jeziorze. Przyczyną śmierci były konsekwencje uszkodzenia mózgu, prawdopodobnie spowodowane uderzeniem łopat śruby motorówki. Wg. danych z Wikipedia, prowadzący motorówkę był pod wpływem alkoholu – badania wykazały 1,7 promila alkoholu we krwi.

Jego prochy zostały pochowane na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie spoczął obok swojego ojca, adwokata Jerzego Woźniaka.

Piotr Woźniak Starak: Życie Prywatne

Piotr Woźniak-Starak pochodził z rodziny o bogatych tradycjach. Jego ojciec, Jerzy Woźniak, był znanym adwokatem broniącym antykomunistycznych dysydentów. Matka, Anna Woźniak-Starak, była modelką i właścicielką warszawskiej restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Piotr miał także przyrodnią siostrę, Julię.

W 2016 roku Piotr Woźniak Starak poślubił Agnieszkę Szulim, znaną prezenterkę telewizyjną. Para spędziła razem trzy lata małżeństwa. Po śmierci Piotra, Agnieszka Szulim na pewien czas wycofała się z życia zawodowego.

Podsumowanie

Piotr Woźniak Starak pozostawił niezatarte ślady w polskim kinie jako utalentowany producent filmowy. Jego pasja, zaangażowanie i zdolności przyczyniły się do powstania wybitnych produkcji, które zdobyły uznanie widzów i krytyków. Jego tragiczna śmierć była ogromną stratą dla rodziny, przyjaciół i całej branży filmowej, ale pozostanie on w pamięci jako twórca, który wniósł znaczący wkład w polską kinematografię.