Wszystko, co musisz wiedzieć o Poczcie Onet.pl

0

Onet Poczta to jedna z najpopularniejszych usług pocztowych w Polsce, która oferuje nie tylko swobodny dostęp do Twojej skrzynki e-mail, ale także wiele innych funkcji. W tym artykule przyjrzymy się historii Poczty Onet, jej możliwościom technicznym, a także krok po kroku omówimy proces logowania, rejestracji oraz usuwania konta.

Historia Onet

Onet.pl zyskał ogromną popularność od momentu swojego debiutu 2 czerwca 1996 roku. To niezwykłe wydarzenie w świecie polskiego internetu, które przyczyniło się do rozwoju krajowej branży online. Onet, będący częścią Grupy Onet-RASP, stał się jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku internetowym, a historia tej platformy to fascynująca opowieść o rozwoju internetu w Polsce.

Początkowo, Onet.pl był usługą skierowaną głównie do polskich użytkowników, oferując nie tylko skrzynki e-mail, ale także szeroki wachlarz treści, informacji i rozrywki. Przez lata ewoluował, dostosowując się do zmieniających się potrzeb użytkowników i rosnącej popularności internetu. Dzisiaj, Onet.pl pozostaje jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych serwisów internetowych w Polsce, oferując szeroką gamę usług, w tym dostęp do Poczty Onet, która stała się integralną częścią życia online Polaków.

Onet Poczta: Dane techniczne

Onet Poczta oferuje swoim użytkownikom imponujące możliwości techniczne, co sprawia, że jest to doskonała opcja dla tych, którzy potrzebują nie tylko podstawowej poczty elektronicznej, ale także dodatkowych funkcji. Oto kilka kluczowych informacji na temat Poczty Onet.pl:

 • Pojemność: Bez limitu – to oznacza, że możesz przechowywać tyle wiadomości, ile chcesz, bez obaw o brak miejsca.
 • Załączniki: Możesz dołączyć do swoich wiadomości załączniki o wielkości do 50 MB, co jest wystarczająco dużym limitem, aby przesyłać większe pliki.
 • Strona internetowa: Aby uzyskać dostęp do Poczty Onet.pl, odwiedź stronę poczta.onet.pl, gdzie możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
 • Protokół POP3: Dla użytkowników preferujących klienty pocztowe, dostępny jest serwer POP3 pod adresem pop3.poczta.onet.pl z portem SSL: 995.
 • Protokół IMAP: Jeśli wolisz korzystać z protokołu IMAP, możesz skonfigurować klienta pocztowego na serwerze imap.poczta.onet.pl z portem SSL: 993.
 • Protokół SMTP: Aby wysyłać wiadomości e-mail, używaj serwera SMTP smtp.poczta.onet.pl z portem SSL: 465.

Onet Poczta: Skrzynka e-mail z unikalnymi funkcjami i nieograniczoną pojemnością

Onet Poczta to nie tylko nieograniczona pojemność i potężne załączniki. Ta usługa pocztowa oferuje również wiele unikalnych funkcji, które czynią ją doskonałym narzędziem do komunikacji i zarządzania e-mailami.

Inteligentne Foldery

Onet Poczta to nie tylko zbiór wiadomości, to także inteligentne foldery, które pozwalają na sprawną organizację Twojej skrzynki. Dzięki nim możesz sortować swoje wiadomości automatycznie lub dostosować je do własnych potrzeb.

Aliasy

Dla tych, którzy potrzebują wielu adresów e-mail w jednej skrzynce, Poczta Onet oferuje aliasy. Dzięki nim możesz łatwo zarządzać różnymi identyfikatorami e-mail, a wszystkie wiadomości trafią do jednej centralnej skrzynki.

Płatności

Onet Poczta nie ogranicza się jedynie do przesyłania wiadomości. Oferuje również możliwość prostych płatności internetowych. Teraz możesz regulować swoje rachunki bezpiecznie i wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Powiadomienia

Nie przegap żadnej ważnej wiadomości dzięki powiadomieniom o nowych e-mailach. Poczta Onet informuje Cię o nowych mailach, nawet gdy przeglądarka jest zamknięta.

Bezpieczeństwo

Onet Poczta dba o bezpieczeństwo Twoich maili. Dzięki dwuetapowej weryfikacji oraz zaawansowanym filtrom antyspamowym, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje wiadomości są chronione.

Wygoda

Dostęp do swojej poczty jest teraz możliwy z każdego urządzenia, bez względu na to, czy jest to komputer, tablet czy telefon. Poczta Onet oferuje wygodę dostępu, której oczekujesz.

Aplikacje mobilne

Intuicyjne i łatwe w obsłudze aplikacje mobilne na platformy Android i iOS pozwalają Ci korzystać z poczty Onet w dowolnym miejscu i czasie.

Prostota

Poczta Onet stawia na łatwą nawigację i prostą obsługę. Duży wybór loginów i domen pozwala dostosować skrzynkę do swoich potrzeb.

Onet Poczta: Logowanie

Onet Poczta: logowanie – Jeśli już masz konto w Poczcie Onet.pl, proces logowania jest prosty. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź na stronę poczta.onet.pl.
 2. Wpisz swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij przycisk „Zaloguj się”.
poczta onet logowanie

Onet Poczta: Rejestracja

Onet Poczta: rejestracja – Jeśli nie masz jeszcze konta w Poczcie Onet.pl, oto jak możesz je zarejestrować:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź na stronę poczta.onet.pl.
 2. Kliknij przycisk „Zarejestruj się” znajdujący się pod formularzem logowania.
 3. Wypełnij wszystkie wymagane pola, włączając swój adres e-mail i hasło.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aż ukończysz proces rejestracji.
 5. Po zarejestrowaniu się, możesz teraz zalogować się do swojego nowego konta.
poczta onet rejestracja

Onet Poczta: Usuwanie konta

Onet Poczta: usuwanie konta – Jeśli z jakiegoś powodu chcesz usunąć swoje konto w Poczcie Onet.pl, oto, jak to zrobić:

 1. Zaloguj się na swoje konto na stronie poczta.onet.pl.
 2. Kliknij na swój avatar lub swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz opcję „Ustawienia” lub „Edytuj profil”.
 4. Przewiń do sekcji „Zarządzanie kontem” lub podobnej nazwy.
 5. Znajdź opcję „Usuń konto” lub podobną.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby potwierdzić usunięcie konta.

Pamiętaj, że usuwanie konta jest procesem nieodwracalnym i spowoduje utratę wszystkich danych związanych z Twoim kontem w Poczcie Onet.pl.

Onet Poczta to doskonała usługa pocztowa, która oferuje nie tylko rozbudowane funkcje, ale także wygodne opcje dostępu poprzez różne protokoły. Dzięki tym informacjom oraz instrukcjom dotyczącym logowania, rejestracji i usuwania konta, możesz wygodnie korzystać z Poczty Onet.pl w pełni kontrolując swoje konto.