Jak wytrzymałe są licówki?

Stomatologia estetyczna ma do zaoferowania szeroki zakres usług, z którego będzie zadowolony każdy pacjent, chcący poprawić warunki estetyczne panujące w jego jamie ustnej. Do takich rozwiązań zaliczają się między innymi licówki – kiedyś owiane złą sławą, teraz stosowane powszechnie przez wiele gwiazd, celebrytów, ale także osoby, które mijasz na co dzień.

Jakość licówek znacząco poprawiła się przez ostatnie lata. Obecnie wyglądają one bardzo naturalnie – szczególnie licówki porcelanowe, cieszące się największą popularnością wśród pacjentów, decydujących się na skorzystanie z tego rodzaju stomatologii estetycznej. Ich dostępność jest wysoka, więc decyzja o zdecydowaniu się na nie jest stosunkowo prosta.

Dla wielu pacjentów istotną kwestią jest – czy licówki są wytrzymałe? Ogólną odpowiedzią jest stwierdzenie, iż jest to zależne od materiału, z którego licówki zostały wykonane. Dowiedz się, jaką wytrzymałością cieszą się najpopularniejsze rodzaje licówek.

Najpopularniejsze rodzaje licówek

Wśród wszystkich licówek warto jest wyróżnić licówki kompozytowe i licówki porcelanowe. Licówki porcelanowe stanowią droższy wariant, jednak cieszą się sporym uznaniem, ze względu na oferowany efekt estetyczny. Zęby, które są opatrzone porcelanowymi licówkami, wyglądają bardzo naturalnie, stąd istnieje wysokie zainteresowane tym rodzajem licówek – nawet mimo wyższej ceny. 

Prócz tego, można wyróżnić licówki kompozytowe. Stanowią one tańszą alternatywę, niż licówki porcelanowe. Oferowany przez nie efekt wizualny i wytrzymałość stoją na zadowalającym poziomie; są one przeznaczone dla pacjentów, którzy chcą poświęcić mniejszy budżet, a jednocześnie zależy im na odświeżeniu swojego uśmiechu.

Wytrzymałość licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe charakteryzują się nieco mniejszą wytrzymałością, niż licówki porcelanowe. W przypadku licówek kompozytowych, pacjent może liczyć na 3-4 lata bezproblemowej „współpracy”. Bardzo możliwe, że okres ten będzie jeszcze dłuższy – pod warunkiem, że pacjent zapozna się ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji licówek i będzie się do nich stosować.

Wytrzymałość licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe są co prawda droższym wariantem, niemniej jednak, wyższa cena jest rekompensowana przez zdecydowanie wyższą wytrzymałość. Licówki porcelanowe potrafią służyć nawet przez 10 lat, ogólny okres przydatności zawiera się w przedziale 8-10 lat. 

Wybierając licówki, wybierz zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami. Zarówno licówki porcelanowe, jak i kompozytowe są ciekawą propozycją z zakresu stomatologii estetycznej. Jeśli poszukujesz gabinetu, który wykona dla Ciebie licówki, zapraszamy do https://identique.net/uslugi/licowki/

Post Author: itlife.pl